Genel Bakış

Bir MİTAŞ Grup şirketi olan MİTAŞ Endüstri Sanayi Ticaret A.Ş., enerji iletimi ve dağıtımı, yenilenebilir enerji, telekomünikasyon, aydınlatma ve ulaşım üstyapısı için direklerin ve yapıların mühendislik ve üretimi konusunda küresel ölçekte faaliyet göstermektedir.

Şirket'in yıllık cirosu 200.000.000 USD olup 1.600 nitelikli çalışanı bulunmaktadır.

MİTAŞ Endüstri, şirket içi mühendislik ve üretim yeteneklerine sahip olma avantajı ile tasarımdan teslimata kadar tüm yelpazede entegre, güvenli ve duyarlı çözümler sunmaktadır.

Şirketin Türkiye ve İtalya'da mühendislik ve üretim tesisleri ve birçok ülkede uluslararası temsilcileri bulunmaktadır. Üretim fabrikaları, modern CNC makineleri ve çeşitli uluslararası standartlar ile tamamen uyumlu otomatik üretim sistemleri ile donatılmıştır.

5 kıtada 140’tan fazla ülkeye ihracat yapmış olan MİTAŞ Endüstri, ABD, Kanada, Norveç, Irak, Almanya, Katar, Libya, İtalya ve Kuveyt’teki kuruluşlar tarafından uzun vadeli tercih edilen iş ortağı olarak dünya çapında müşteri portföyünü sürekli genişletmeye devam etmektedir.

MİTAŞ Endüstri, aşağıdaki firmalardan oluşan MİTAŞ Grubu'nun ana şirketidir.

  • MİTAŞ Yatırım A.Ş., Grup Şirketlerinin ana hissedarıdır.
  • MİTAŞ Enerji ve Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş., dünya çapında projeler sunan bir mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) şirketidir. Faaliyetleri arasında anahtar teslim/EPC taahhüt, tasarım, etüt, geliştirme, mühendislik, tedarik, inşaat (direk temel ve montaj işleri, tel çekimi ve enerji verme) devreye alma ve enerji iletim ve dağıtım hatlarının rehabilitasyonu; trafo merkezi, telekomünikasyon, aydınlatma ve yenilenebilir enerji altyapı projeleri bulumaktadır.
  • MİCHA Galvanizli Çelik Konstrüksiyon A.Ş., ağırlıklı olarak iletim ve dağıtım hatları ve telekomünikasyon için çelik kafes tip direk imalatı yapmaktadır.
  • MİTAŞ Cıvata A.Ş., enerji, telekomünikasyon, makine, inşaat, otomotiv sektörleri için cıvata, ankraj, saplama cıvatası, somun ve rondela üretmektedir.
  • Mitaş Kompozit Plastik A.Ş., filaman sarma yöntemi ile boru, direk, basınçlı kap/tank üretimi ve pultrüzyon yöntemi ile düz/radius profil üretim kabiliyetlerinin yanında ileri kompozit ar-ge tasarım çalışmaları da yapmaktadır.

MİTAŞ Grup özdeyişi doğrultusunda, 60 yılı aşkın deneyim ve uzmanlığı ile dünyayı enerjilendirme misyonuyla çalışmaya devam etmektedir.